Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bieżnikowanie

( ilość produktów: 20 )

Bieżnikowanie to usunięcie starego i zużytego bieżnika, aby odsłonić korpus. Bardzo ważne jest korzystanie wyłącznie z ogumienia wysokiej jakości. Musi być zachowane w dobrym stanie: korpus nie może być uszkodzony. Jeśli nie zadbamy o to, niemożliwe jest odpowiednie zabezpieczenie opony. Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu karkasu: jeśli jest nieuszkodzony, powinien zostać wyposażony w fabrycznie nowy bieżnik. Dzięki czemu przywracamy doskonałe właściwości opony i jej parametry użytkowe.

Możemy wyróżnić dwie metody bieżnikowania. Wybiera się je pod względem kosztów produkcji. Tańsze jest bieżnikowanie na zimno. Polega na oczyszczeniu korpusu z zużytej gumy i nałożeniu na niego fabrycznie nowego bieżnika. Następnie opona umieszczana jest w autoklawie, w którym odbywa się połączenie obu elementów.

Drugi sposób bieżnikowania odbywa się na gorąco. Na przygotowany korpus nakłada się dodatkową warstwę mieszanki gumowej i odciska pożądany wzór bieżnika. Rowki tworzą się dzięki wysokiej temperaturze i ściśle ustalonym ciśnieniu prasy hydraulicznej.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo niezbędne narzędzia i akcesoria do prawidłowego pogłębiania bieżników, takie jak: nacinarki, nożyki i mierniki bieżników.

pixel