Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezdętkowe

( ilość produktów: 67 )

Zawory stosowane w systemach bezdętkowych są najczęściej wkręcane bezpośrednio do obręczy koła. Pozwala to na swobodne uzupełnianie ciśnienia w oponie i dolewanie mleczka uszczelniającego. W sprzedaży posiadamy zawory w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do różnych opon i obręczy kół, stosowanych w systemach bezdętkowych.

W systemach bezdętkowych za utrzymanie ciśnienia w kole odpowiada właściwie uszczelniona opona oraz wypełniające ją mleczko – które należy uzupełniać na bieżąco. Zapobiega to utracie powietrza z opony. Należy dobrze dopasować zawór. Może zostać przykręcony do obręczy koła. Jeżeli zawór nie będzie dobrze dobrany, nawet najlepiej uszczelniona opona może nie sprawdzać się na długich i wymagających trasach.

Zawory do systemu bezdętkowego gwarantują całkowitą szczelność opony. Są do niej dopasowane pod względem szerokości i długości. Nie można zapominać, że w tym systemie, zawory powinny być dopasowane idealnie do wymiarów koła i opon. Jeżeli wybieramy nowe, musimy kierować się wskazaniami producenta lub wymiarami wcześniej stosowanych wentyli. Producenci, przewidując trudności w nalewaniu płynu pod ciśnieniem przez mały otwór, zastosowali łatwość wykręcania rdzenia zaworów.

Dostępne wymiary w naszym sklepie wahają się od 9,7mm do 61,5mm. Przy zakupie bardzo ważna jest kwestia wielkości otworu w obręczy koła. Jest to niezbędne do prawidłowego dopasowania zaworu, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę.

pixel